W jakim okresie mamy szanse, żeby upadłość konsumencka doszła do skutku?

Upadłość konsumencka zdobyła w minionym okresie pokaźne zainteresowanie ze strony konsumentów zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

Zdaniem bowiem specjalistów z branży finansowej i prawniczej w chwili obecnej jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, wówczas gdy chodzi o strapienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem nadmienić, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało raptem kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane przepisy. Obecnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla pospolitego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk tylko w pierwszym półroczu tego roku z możliwości oficjalne oświadczenie ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Wiele osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich właściwym rozwiązaniem.

No cóż, na tak narzucone pytanie i ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (trzeba, albowiem wtrącić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się nierzadko z licytacją majątku, jaki posiada dłużnik w celu zaspokojenia roszczeń wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *